Kuidas vältida kohtvibratsiooni kahjulikku mõju?

Millal kaitsta töötajat kohtvibratsiooni eest? Ilmselt vaevab see küsimus mitmeid tööandjad. Tööandja peab rakendama meetmeid kui töötaja päevane kokkupuude kohtvibratsiooniga ületab 2,5m/s² ja katkestama töötajal töö, kui päevane kokkupuute tase jõuab 5,0m/s². Kuid kuidas seda piiri tuvastada?
Külastasin Düsseldorfis isikukaitsevahendite müüjate messi ning mul avanes võimalus testida kuidas töötavad vibratsiooni vähendavad kindad ja proovida vibratsiooni mõõtmisvahendit, mis mõõdab kokkupuudet terve tööpäeva jooksul. Seadmest tulevat vibratsiooni on tundnud ilmselt kõik, kes on kasutanud trelle, lõikureid, trimmereid jne. Peale töö lõpetamist hakkavad käed surisema ja on selline tunne nagu sipelgad jooksevad mööda kätt.
Katse tööriistaga nägi välja hästi lihtne. Mulle anti ühte kätte kinnas ja teine käsi jäi ilma kindata. Töövahendiks oli üks vana poleerija, mis oli eriti tasakaalust väljas ja viskas päris korralikult. Minu esmane emotsioon oli natuke pettumust valmistav, sest minu mõlemad käed värisesid seadmega ühes rütmis. Peale kümne minutilist proovimist lõpetasin töö. Mõne minuti möödudes hakkas minu kindata olnud käsi surisema nagu jookseksid sipelgad seal ringi. Minu teine käsi, millel oli olnud kinnas oli ilma surinata. Kinnas toimib väga hästi ja selle mõjust saab väga selgelt aru peale tööd.
Kuid millal pean ma kinda kätte panema ja millal tuleb sellel tööpäeval töö üldse lõpetada?
Piirnormide tuvastamiseks tööpäeva jooksul on nüüd olemas onlines olevad mõõtjad. Mõõtja ise näeb välja nagu käekell, mille töötaja paneb hommikul käe peale ja siirdub enda tööülesandeid täitma. Vibratsioonikell mõõdab pidevalt  vibratsiooni ning annab teada, kui on vaja kinnas kätte panna ja millal tuleb lõpetada töö, et vältida tervisekahjustuse teket. 
Eelmine
Koostööpartner
Järgmine
Raskuste käsitsi teisaldamise abivahendid