Raskuste käsitsi teisaldamise abivahendid

Kindlasti on paljud puutunud töökeskkonna kokku raskuste käsitsi teisaldamisega ja raskuste tõstmise tagajärjel tekkivate lihaste väsimuse ja mõnel juhul ka vigastuste tekkimisega. 
Raskuseid on käsitsi tõstetud nii, kaua, kui vana on inimkond ja tuleb tunnistada, et mida rohkem läheb aeg edasi, seda rohkem on hakatud mõtlema selle peale, et kuidas inimene jäksaks töö juures tõsta raskuseid nii, et ta ei väsiks tööpäeva jooksul ära või ei tekitaks endale vigastusi. 
Aja jooksul on vähendatud raskuste kaalu, on kasutusele võetud erinevaid tõstukeid, talisid, vaakumtõstevahendeid jne. Kuid tuleb tunnistada, et mugavaid abivahendeid, mida saab kasutada erinevates töökohtades on praktikas täna raske leida. Siit ka ilmselt põhjus, miks töökohtadel, millel on vaja tõsta käsitsi raskuseid väsivad töötajad kiiremini ära, vahetavad sagedamini töökohti ja haigestuvad erinevatesse luu- ja lihaskonna haigustesse.
Minul õnnestus käia messil, kus pakuti erinevaid abivahendeid raskuste käsitsi teisaldamiseks. Loomulikult ei jätnud ma võimalust kasutamata ning proovisin abivahendeid ka enda peal ning tõstsin käsitsi raskuseid.
Minu külge pandi rihmad/rakmed, mis toetasid keha ja hoidsid keha raskuste käsitsi teisaldamise ajal õiges asendis. Lisaks oli nendel rihmadel/rakmetel osaline koormuse võtmine enda kanda. 
Töö, mida mul teha paluti oli lihtne, pidin tõstma joogikaste ühest virnast teise. Raskuste käsitsi teisaldamise ajal olid minule kinnitatud rihmad/rakmed. Ühe kasti kaal oli ca 13-14kg, selline paras raskus, mida töökeskkonnas sagedasti käsitsi teisaldatakse. 

Kuidas minule tundus nii tööd teha?

Võin kohe alguses öelda, et iga uus asi vajab harjumist. On tunda, et keha küljes on rihmad, mis "pingutavad" keha. Kuna messil sai ca 25 000 sammu ära käidud, siis selline toestus kulus täitsa ära. 
Algas katse nr 2. Kõik varem minu külge pandud rihmad/rakmed eemaldati ja ma pidin kordama kastide käsitsi teisaldamise ülesannet. Need kastid tundusid mulle seekord nii rasked. Mitte midagi ei toetanud enam minu keha ja ma pidin kaste teisaldama ainult enda lihasjõudu kasutades. Vahe rihmade/rakmetega tõstes ja ilma oli tohutu. Enne katset ma ei uskunud, et erinevus saab olema nii suur. 

Mida need rihmad/rakmed teevad?

Rakmed aitavad stabiliseerida selgroogu. Aitavad suunata jõudu vaagnale. Rakmed toetavad lihaseid ja jaotavad jõudu jalgadele. 
Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegemist on elastse tugiraamiga.

Kuhu veel on liikumas arengud raskuste käsitsi teisaldamise abivahendite osas?

Tundub, et oleme robot/inimese poole arenemas. Sest ühe arendusena oli välja toodud tugiraamistik elektrimootoritega, milles inimese roll on olla ainult juht. Kahjuks minul seda testida ei lastud, sest tegemist oli prototüübiga. Kuid vähemalt on teada kuhu suunas arengud liiguvad. Tõenäoliselt selliste robotite kasutamisel ei tule käsitsi raskuste teisaldamisel ette piiranguid. 
Eelmine
Kuidas vältida kohtvibratsiooni kahjulikku mõju?