Raskuste käsitsi teisaldamise abivahendid
Aja jooksul on vähendatud raskuste kaalu, on kasutusele võetud erinevaid tõstukeid, talisid, vaakumtõstevahendeid jne. Kuid tuleb tunnistada, et mugavaid abivahendeid, mida saab kasutada erinevates töökohtades on praktikas täna raske leida. Siit ka ilmselt põhjus, miks töökohtadel, millel on vaja tõsta käsitsi raskuseid väsivad töötajad kiiremini ära, vahetavad sagedamini töökohti ja haigestuvad erinevatesse luu- ja lihaskonna haigustesse.
Minul õnnestus käia messil, kus pakuti erinevaid abivahendeid raskuste käsitsi teisaldamiseks. Loomulikult ei jätnud ma võimalust kasutamata ning proovisin abivahendeid ka enda peal ning tõstsin käsitsi raskuseid.
Minu külge pandi rihmad/rakmed, mis toetasid keha ja hoidsid keha raskuste käsitsi teisaldamise ajal õiges asendis. Lisaks oli nendel rihmadel/rakmetel osaline koormuse võtmine enda kanda.
Töö, mida mul teha paluti oli lihtne, pidin tõstma joogikaste ühest virnast teise. Raskuste käsitsi teisaldamise ajal olid minule kinnitatud rihmad/rakmed. Ühe kasti kaal oli ca 13-14kg, selline paras raskus, mida töökeskkonnas sagedasti käsitsi teisaldatakse.
Kuidas minule tundus nii tööd teha?
Võin kohe alguses öelda, et iga uus asi vajab harjumist. On tunda, et keha küljes on rihmad, mis "pingutavad" keha. Kuna messil sai ca 25 000 sammu ära käidud, siis selline toestus kulus täitsa ära.